Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Сферу обслуговування можуть звільнити від штрафів за порушення мовного закону

Реклама

Починаючи із 16 січня 2021 року сфера обслуговування повинна перейти на українську мову. Обслуговувати іншою мовою можна буде на прохання клієнта. Саме так прописує ст. 30 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" від 25.04.2019 р. № 2704-VIII.

Читайте: яких сфер бізнесу стосується перехід на українську мову обслуговування з 16 січня 2021 року.

За такі порушення мовного закону слідуватиме штраф від 200 до 300 НМДГ (від 3400 до 5100 грн) або попередження, якщо порушення вчинене вперше.

Проте грошові стягнення за подібні правопорушення у сфері обслуговування населення є прикладом надмірного втручання держави у діяльність суб'єктів господарювання - уважає група нардепів. Тому вони зареєстрували в Раді законопроект № 4528 від 21.12.2020 р.

Запропоновано вилучити із мовного закону положення щодо порядку накладення штрафів (у вигляді грошових стягнень) на суб'єктів господарювання за порушення закону щодо застосування державної мови у сфері обслуговування споживачів.

Також законопроект передбачає вилучення положень щодо порядку накладення штрафів за відповідні порушення.

Одночасно суб'єктам господарювання можуть надати право оскаржувати до суду рішення Уповноваженого із захисту державної мови або його представників, за порушення закону у сфері застосування державної мови.

Із судовою практикою у сфері захисту прав споживачів допоможе система VERDICTUM, яка містить більш ніж 70 млн. судових рішень. Бажаєте отримати доступ до системи VERDICTUM - тисніть сюди.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини