Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінфін рекомендував бюджетникам самостійно встановлювати вартісний критерій для МНМА

Реклама

Мінфін наказом від 28.12.2020 р. № 816 змінив норми Методрекомендацій з бухобліку для суб'єктів держсектору.

Фактично було скасовано вартісний критерій у розмірі 6000 грн для віднесення необоротних активів до МНМА.

При формуванні положень облікової політики бюджетні установи вартісні ознаки предметів, що входять до складу МНМА, можуть установлюватися самостійно, з обґрунтуванням критеріїв щодо визначення таких ознак. Зміна вартісних ознак предметів, що входять до складу МНМА, розглядається як зміна облікових оцінок. У зв'язку із зміною вартісних ознак зміни в бухобліку щодо основних засобів, зарахованих на баланс в попередніх періодах, не проводять.

Також в наказі про облікову політику визначатимуть:

- перелік і склад змінних і постійних загальновиробничих витрат, бази їх розподілу;

- види звітних сегментів та їх пріоритетність;

- строки корисного використання груп довгострокових біологічних активів.

За відсутності затверджених типових форм для оформлення окремих господарських операцій із запасами суб'єкт держсектору може самостійно розробляти і затверджувати у розпорядчому документі про організацію бухобліку відповідні форми необхідних первинних документів, при цьому такі форми первинних документів повинні містити обов'язкові реквізити.

Бюджетні установи отримали оновлену форму акту списання запасів. А записи в оборотні відомості вносяться на підставі первинних прибутково-видаткових документів.

Передбачали додатково, що придбані (збудовані) суб'єктом держсектору або за його замовленням житлові будинки, квартири або інші жилі приміщення включають до складу основних засобів, якщо ці активи контрольовані суб'єктом держсектору, існує ймовірність отримання суб'єктом держсектору майбутніх економічних вигід, пов'язаних з їх використанням, і вартість цих об'єктів може бути визначена. У такому самому порядку обліковують жилі приміщення для військовослужбовців, які будують у військових містечках для їх проживання.

Новорічні знижки до 60% для бухгалтерів продовжено. Тримайте під контролем усі операції з подання звітності у 2021 році. ЛІГА:ЗАКОН пропонує інформаційно-аналітичні продукти та комплексні рішення для бухгалтерів за найвигіднішими цінами. Встигніть зробити собі новорічний подарунок.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини