Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кабмін заборонив продавати під час січневого локдауну побутову хімію, одяг та інші промислові товари навіть в супермаркетах

5.01.2021, 08:35
13942
3

Із 8 по 24 січня включно за правилами локдауну буде дозволено продаж в магазинах лише харчів та окремих груп товарів першої необхідності
Із 8 по 24 січня включно за правилами локдауну буде дозволено продаж в магазинах лише харчів та окремих груп товарів першої необхідності

Американська торговельна палата (АТП) закликала уряд України переглянути умови січневих карантинних обмежень з 8 по 24 січня. Як відомо, рішення уряду передбачає, що навіть у супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного попиту. На думку АТП, у нинішньому вигляді рішення КМУ не лише обмежує права споживачів, але й призведе до конфліктних ситуацій у магазинах.

Як сказано у зверненні Палати, рішення Кабміну забороняє торгівлю будь-якими товарами, окрім продуктів харчування, лікарських засобів та виробів медичного призначення, засобів гігієни та зв'язку, а також кормів, ветеринарних препаратів, насіння, засобів захисту рослин. Будь-які інші товари можна буде замовити лише з адресною доставкою. Палата звертає увагу на те, що мова йде не лише про повне закриття спеціалізованих магазинів. "З 8 січня навіть в супермаркетах буде заборонено продавати значну частину товарів повсякденного вжитку: побутову хімію та інструменти, одяг, пресу, лампочки, батарейки, дитячі товари для навчання", - сказано у зверненні.

АТП зазначає, що для обмеження доступу відвідувачів до заборонених для реалізації товарів, згідно з рішенням уряду, супермаркети будуть вимушені закривати окремі відділи або забороняти продаж таких товарів безпосередньо при розрахунку на касі.

"Торговельні заклади є цілісною торговельною одиницею, до того ж єдиною, що здатна задовольнити базові потреби населення в умовах карантину. Обмеження їх асортименту є нелогічним, оскільки споживач, перебуваючи у торговельному закладі, має рівний доступ до всіх товарів. Як наслідок, варто очікувати додаткових збитків для бізнесу та держави, а також значного невдоволення споживачів", - сказано у зверненні АТП.

Нагадаємо, що в період локдауну можна буде замовити лише адресною доставкою, зокрема, такі товари:

- одяг та взуття;

- посуд;

- меблі;

- текстильні вироби;

- побутова та офісна техніка;

- ювелірні вироби;

- парфумерія (відмінна від засобів гігієни);

- будівельні матеріали;

- сантехнічне обладнання;

- автозапчастини;

- канцтовари;

- іграшки.

Якими будуть наступні рішення влади? Користуйтеся екосистемою LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів та інших нормативно-правових актів, що можуть вплинути на ваш бізнес та ведення обліку. Замовити.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар