Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Річний перерахунок ПДФО: як повернути переплату з ПДФО

4.01.2021, 12:10
626
0

Наприкінці 2020 року роботодавці проводили перерахунок ПДФО
Наприкінці 2020 року роботодавці проводили перерахунок ПДФО

В ГУ ДПС в Івано-Франківській області нагадали про обов'язок роботодавця робити річний перерахунок ПДФО за підсумками 2020 року.

Роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого ПДФО за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги (пп. 169.4.3 ПКУ).

Результати такого перерахунку відображають у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку за ф. № 1ДФ.

Читайте також: затверджена об'єднана звітність із ПДФО та ЄСВ, яка вперше подається за І квартал 2021 року.

Якщо після перерахунку виникає недоплата утриманого ПДФО, то суму такої недоплати стягує роботодавець за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати (пп. 169.4.4 ПКУ).

Проте, коли внаслідок перерахунку виникає переплата ПДФО, то на її суму зменшують суму нарахованого податкового зобов'язання платника податку у відповідному місяці.

Також ознайомтесь зі статтею "Перерахунок ПДВ за 2020 рік: заповнення податкової декларації з ПДВ" у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Для доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішіть оформити заявку та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар