Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як ФОПи сплачують ЄСВ за IV квартал 2020 року — нагадування від ДПС

19 січня 2021, 13:30
5530
0
Реклама

Пресслужба Державної податкової служби України нагадує, що відповідно до абз. 3 ч. 8 ст. 9 Закону про ЄСВ 19 січня 2021 року спливає граничний термін сплати єдиного внеску за IV квартал 2020 року фізособами- підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, особами, які провадять незалежну професійну діяльність, та членами фермерських господарств.

Законодавством про єдиний внесок визначено єдині умови щодо сплати єдиного внеску зазначеними платниками у розмірі не меншому за розмір мінімального страхового внеску, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску.

Законом про Державний бюджет України на 2020 рік було визначено, що мінімальна заробітна плата з 01 вересня 2020 року становить 5000 грн, відповідно мінімальна сума єдиного внеску на місяць складає 1100 грн, за IV квартал 2020 року - 3300 гривень.

Водночас, відповідно до пунктів 9-10 та 9-16 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону про ЄСВ тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску фізичні особи - підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої групи платників єдиного податку, та фізособи - підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами, зокрема, за періоди з 01 по 31 грудня 2020 року за себе.

Такі платники можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску за вказаний період в розмірах та порядку, визначених Законом про ЄСВ. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску за звітний період, визначений для таких осіб про ЄСВ.

Швидка допомога з питань подання податкової, фінансової та статистичної звітності - це Liga:Report. Спробуйте універсальний онлайн-сервіс та переконайтеся як стане просто звітувати будь-де та будь-коли. Вигідна ціна для ФОПів та юридичних осіб, а головне - жодних доплат за модулі. Отримайте власний доступ вже сьогодні.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини