Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінсоцполітики пояснило, чи потрібно складати наказ на індексацію зарплати

19.01.2021, 14:45
4348
0

Проте сума індексації має відображатися в розрахунковій відомості
Проте сума індексації має відображатися в розрахунковій відомості

Мінсоцполітики вказало на те, що норм та положень про необхідності видавати наказ при настанні права на проведення індексації грошових доходів на підприємствах, установах, організаціях не передбачено в Законі України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 р. № 1282-XII та Порядку № 1078.

Висновок містить лист Мінсоцполітики від 03.02.2020 р. № 1476/0/290-20/51.

Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та нарахування сум індексації визначені Порядком № 1078. Саме він і передбачає, в яких випадках настає право на чергову індексації та як рахувати бухгалтеру суму індексації зарплати.

Свого часу Верховний суд (Друга судова палата Касаційного цивільного суду) в постанові від 06.06.2018 р. у справі № 695/984/16-ц пояснював, що виплата індексації зарплати має підтверджуватися належним чином оформленими первинними бухгалтерськими документами.

Судові тяганини, пов'язані з ненарахуванням роботодавцями індексації зарплати, набирають неабияких обертів. Можна знайти безліч рішень судових інстанцій по справах, у яких позивачами є працівники, а відповідачами - роботодавці, або ж позиваються вже роботодавці щодо неправомірних, на їхню думку, штрафів, накладених органами Держпраці. Одне із таких рішень проаналізовано у матеріалі "Індексацію донараховано до початку перевірки: чи бути штрафу" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух". Скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом або придбайте бухгалтерський cервіс "Інтербух".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар