Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Розмитнення євроблях буде однаковим для всіх — комітет ВРУ

25 січня 2021, 10:00
7492
0
Реклама

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроєкти про внесення змін до МКУ та ПКУ щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України. Їх було підготовлено за результатами розгляду восьми законопроєктів щодо розмитнення так званих євроблях, поданих до ВРУ протягом 2020 року.

За словами народного депутата Олександра Ковальчука пропонується єдиний підхід до розмитнення автомобілів без будь-яких пільг і винятків для всіх транспортних засобів, які в'їхали на територію України до кінця 2020 року з порушеннями митних правил. У проєктах встановлено, що автомобілі мають бути розмитнені протягом 180 днів за ставкою оподаткування, яка не перевищує одну тисячу євро.

В обговоренні взяла участь заступник мністра фінансів Світлана Воробей, яка висловила застереження стосовно поширення пропонованих норм, окрім легкових автомобілів, на автобуси та вантажні автомобілі, а також поширення пільг на більш тривалий період, чим передбачалося попередніми розрахунками. Вона також вважає неприпустимою відміну оцінки вартості транспортних засобів і необхідним обмеження віку автомобілів, які ввозяться. Заступник міністра запропонувала ввести ставки оподаткування на тому ж рівні, які діяли під час пільгового періоду.

Олександр Ковальчук закликав українців не вірити в те, що можна буде ще раз "розкачати" Верховну Раду на пільги, а сплачувати мито при ввезенні автомобілів, інакше доведеться сплачувати штрафи. Водночас, за його словами, ближчим часом буде напрацьований законопроект, який передбачатиме поступове, протягом п'яти років, зниження вартості розмитнення транспортних засобів.

Комітет підтримав доопрацьовані редакції проектів законів "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України" і "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо справляння податків і зборів, інших обов'язкових платежів, об'єктом оподаткування якими є транспортні засоби" та доручив членам Комітету зареєструвати їх і внести на розгляд Верховної Ради.

Також Комітет рекомендував Верховній Раді включити дані проекти законів до порядку денного і за наслідками розгляду у першому читанні прийняти за основу.

Якими будуть наступні рішення влади? Користуйтеся екосистемою LIGA360, щоб стежити за прийняттям законів та інших нормативно-правових актів, що можуть вплинути на ваш бізнес та ведення обліку. Замовити прямо зараз.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини