Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Банки приймають пошкоджені та зношені банкноти іноземної валюти — НБУ

1.02.2021, 15:35
3729
0

Рішення про ступінь зношеності банкнот іноземної валюти приймає касир
Рішення про ступінь зношеності банкнот іноземної валюти приймає касир

НБУ знову звернув увагу на те, що відповідно до законодавства України він не здійснює будь-які валютно-обмінні операції для фізосіб, в тому числі з обміну банкнот іноземних валют.

Це стало реакцією на численні запити та скарги від громадян стосовно відмови банків в прийманні при валютно-обмінних операціях зношених та пошкоджених банкнот іноземних валют. Зокрема, працівники банків відмовляють громадянам в прийманні таких банкнот та рекомендують їм звертатись до НБУ

У листі НБУ від 27.01.2021 р. № 50-0006/6961 відсилають до Положення про структуру валютного ринку України, умов та порядку торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на валютному ринку України, затвердженого постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р. № 1.

Це Положення передбачає, що банкам, небанківським установам заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу та року емісії банкнот іноземної валюти, які є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави, з якою здійснюються валютно-обмінні операції.

Банки, небанківські установи приймають банкноти іноземної валюти, які за дизайном і елементами захисту повністю відповідають зразкам та описам, що наведені на сторінках офіційних сайтів центральних/національних банків іноземних держав, і не мають ознак зношення або набули під час обігу одну чи кілька ознак зношення, визначених у додатку до Положення № 1.

Водночас рішення про ступінь зношеності банкнот іноземної валюти приймає працівник каси, як установи, що проводить валютно-обмінні операції.

Ознаки зношення та пошкодження банкнот іноземної валюти, які приймаються у касах банків/небанківських фінансових установ на інкасо, визначені в Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні.

Як не помилитися з даними контрагентів? З рішенням Liga360: Бухгалтер. Перевіряйте постачальників, клієнтів, контрагентів. Дізнавайтесь код ЄДРПОУ, адресу реєстрації, статус платника ПДВ. Щоб скористатись усіма перевагами Liga360 для бухгалтерів замовте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар