Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінфін надав узагальнюючу консультацію із питань ПДВ з оренди держмайна на період карантину

3.03.2021, 15:00
176
0

На период карантина арендная плата за пользование недвижимым государственным имуществом установлена ??в льготном размере
На период карантина арендная плата за пользование недвижимым государственным имуществом установлена ??в льготном размере

Мінфін затвердив чергову Узагальнюючу податкову консультацію (наказ від 01.03.2021 р. № 129), яка цього разу стосується оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з надання в оренду нерухомого державного майна на період дії карантину.

В ній викладена відповідь на питання визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання послуг оренди державного нерухомого майна у зв'язку з прийняттям постанови КМУ "Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину" від 15.07.2020 р. № 611 (далі - постанова № 611). В п. 1 цієї постанови визначено, що на період дії карантину, орендна плата за користування нерухомим державним майном за переліками, що визначені постановою № 611, становить:

- 50 % суми нарахованої орендної плати;

- 25 % суми нарахованої орендної плати;

- звільняються від орендної плати.

Зокрема, для операцій з надання в оренду державного майна у період дії карантину, вартість яких визначається згідно з положенням постанови № 611, база оподаткування ПДВ визначається за договірною вартістю такої оренди, встановленої із застосуванням механізмів державного регулювання, а саме граничної ціни.

Не встигаєте за змінами законодавства? Liga360 інформуватиме вас автоматично. Налаштуйте Smart-сигнали, щоб відстежувати всі податкові й бюджетні зміни. Отримуйте сповіщення не лише про НПА в цілому, а й правки в окремих абзацах. Щоб спробувати всі функції Liga360: Бухгалтер замовте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар