Трапляються випадки, коли оплату за товар помилково перерахували не на поточний рахунок контрагента, а на його на рахунок в СЕА ПДВ. За такого розвитку подій платнику податків треба знати, який порядку повернення таких коштів на рахунок платника в СЕА ПДВ або на власний поточний рахунок.
Саме із таким запитом одне із ТОВ звернулося до податківців.
ДПС у відповідь лише констатує - ПКУ не передбачає перерахування коштів з рахунку в СЕА ПДВ одного платника на поточний або рахунок в СЕА ПДВ іншого платника.
Тому ТОВ може повернути помилково перераховані коштів, якщо звернеться до свого контрагента.
Все через те, що п. 2001.6 ПКУ допускає, якщо на дату подання податкової звітності з ПДВ сума коштів на рахунку в СЕА ПДВ перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету, платник податку може подати до контролюючого органу у складі такої податкової звітності заяву. На підставі цієї заяви кошти підлягають перерахуванню на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов'язань з податку. Іншого механізму повернення цих коштів в ПКУ не прописано.
Джерело: ІПК ДПС від 05.03.2021 р. № 849/ІПК/99-00-18-03-03-06.
Ознайомтеся зі статтею "Електронний ПДВ-рахунок" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух". Скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом або придбайте бухгалтерський cервіс "Інтербух".
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.