Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою (п. 287.1 ПКУ).
Тож, якщо право власності на земельну ділянку, право постійного користування та/або право оренди земельної ділянки (земельних ділянок) оформлено на ФОП, то така особа подає до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності).
Коли ж право власності на земельну ділянку, право постійного користування та/або право оренди земельної ділянки оформлено на фізичну особу, то нарахування плати за землю (земельного податку та/або орендної плати) здійснює контролюючий орган (за місцем знаходження земельної ділянки). Саме він надсилає (вручає) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення плати за землю.
Про це нагадують в ГУ ДПС у Дніпропетровській області.
Актуальні форми звітів до держорганів, автоперевірка помилок та експертна аналітика з Liga360: Бухгалтер. Замовте сьогодні й позбавте себе рутини.
Також ДПС навела ТОП-помилки в декларації з плати за землю.
Підписуйтеся на на канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.