Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ФОП не звільнено від сплати ЄСВ "за себе" у випадку роботи за ЦПД

Реклама

Починаючи із 1 січня 2021 року ФОПи, які мають основне місце роботи, звільнені від сплати за ЄСВ за місяці звітного періоду, за які роботодавець сплатив мінімальний страховий внесок за таких осіб. Такі особи можуть сплачувати ЄСВ самостійного за вказані місяці, але не менше мінімального страхового внеску. Норми передбачені Законом № 592.

До Дня бухгалтера ЛІГА:ЗАКОН має щедрі подарунки. До 16 липня діє спеціальна пропозиція на цифрові рішення LIGA360 для бухгалтерів. Заходьте за посиланням та дізнавайтеся про умови першими.

Однак в ІПК від 15.06.2021 р. № 2422/ІПК/99-00-04-03-03-06 податківці наголошують, що ФОП, яка надає послуги згідно ЦПД без оформлення трудової книжки, сплачує ЄСВ на загальних підставах.

Це пояснюють тим, що звільнення від ЄСВ для ФОП діє за основним місцем роботи, а при виконанні роботи або наданні послуги за ЦПД трудові відносини не оформлюють.

Також ДПС відмічала, що працюючі ФОП сплачують ЄСВ "за себе" у разі відпустки по догляду за дитиною.

Обирайте комплексне рішення LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ від ЛІГА:ЗАКОН та миттєво подавайте звітність до держорганів, контролюйте борги й податки, а також моніторте контрагентів та бізнес-партнерів. Усе це в єдиному рішенні LIGA360:ПІДПРИЄМЕЦЬ. Ознайомитися з пропозицією.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини