Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

"Нетиповий" експорт зерна - ДПС повідомила про виявлені фіктивні операції та схемний ПДВ

Реклама

"Нетиповий" експорті сільгосппродукції - один із фактів мінімізації податкових зобов'язань з ПДВ.

Така мінімізація можлива завдяки оподаткуванню всіх експортних операцій за нульовою ставкою, що дозволяє нарахований такими платниками при придбанні експортованого зерна податковий кредит у повній сумі використовувати для зменшення власних податкових зобов'язань з ПДВ при реалізації зовсім інших товарів/послуг власного виробництва.

Тому податківці звертають увагу, що обов'язкова умова для відсутності зауважень з боку контролюючих органів - реальність всіх документально оформлених операцій з придбання сільгосппродукції.

Для прикладу, на Київщини в ході документальної перевірки одного з виробників асфальтобетонних сумішей, що відпрацьовувався в межах завдань Тимчасової слідчої комісії ВРУ, виявили нехарактерні для його основного виду діяльності операції з придбання і експорту понад 33 тис. тонн пшениці загальною вартістю 157,7 млн грн.

За документами вказану продукцію нібито придбано у підприємств, яке здійснює сталу діяльність на ринку зерна. Проте, фактично, ні серед безпосередніх "постачальників" зазначеного "нетипового" експортера, ні серед їх "контрагентів" не виявилося реальних суб'єктів господарювання, які б могли її виробляти, зберігати та поставляти с/г продукцію (відсутні трудові ресурси, виробничі активи). Початкове "введення" в обіг пшениці у ланцюгах її псевдопостачання оформлено через так звані "скрутки", які декларують нереальні операції з придбання товарів однієї номенклатури, а реалізації зовсім іншої - в якій і зацікавлені користувачі схемного ПДВ.

За аналогічною схемою перевірене підприємство легалізувало й іншу продукцію (щебінь, ґрунт, бітум тощо) невідомого походження загальною вартістю 60,3 млн грн, яка використовується в його виробничій діяльності.

За результатами документальної перевірки констатовано неправомірне формування платником податкового кредиту за оформленими лише на папері операціями з придбання зерна і дорожніх матеріалів у "постачальників", які фактично не могли їх поставити, та донараховано грошових зобов'язань з ПДВ і податку на прибуток підприємств загалом на 69 млн грн.

Користуйтеся публікацією "Як скасувати податковий штраф за фіктивними угодами" в системі LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Більше переваг дізнайтеся за посиланням.

До Дня бухгалтера ЛІГА:ЗАКОН має щедрі подарунки. До 16 липня діє спеціальна пропозиція на цифрові рішення LIGA360 для бухгалтерів. Заходьте за посиланням та дізнавайтеся про умови першими.

Скористайтеся спеціальною пропозицією ЛІГА:ЗАКОН до Дня бухгалтера. Тільки у липні ми надаємо цифрові рішення для бухгалтерів на вигідних умовах. Заповніть заявку, щоб отримати персональну знижку.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини