Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Рада дала старт цифровізації процесу примусового виконання рішень

Реклама

ВРУ прийняла за основу проект Закону України "Про примусове виконання рішень" (№ 5660).

Новації цього документу умовно можна поділити за наступними напрямами:

1) розширення повноважень приватних виконавців та полегшення доступу до професії приватного виконавця для збільшення їх загальної кількості, розширення повноважень помічника приватного виконавця;

2) цифровізація процесу примусового виконання рішень;

3) визначення особливостей виконання окремих категорій рішень;

4) нові підходи до звернення стягнення на майно боржника, визначення особливостей звернення стягнення на окремі види майна.

Також законопроект пропонує запровадити принцип "один виконавчий документ - одне виконавче провадження", тобто поновлюватимуть виконавче провадження, за яким виконавчий документ було повернуто стягувачу, а не відкриватимуть нове виконавче провадження.

Встановлять й нові особливі порядки виконання, зокрема:

- рішення про відібрання дитини;

- рішення про повернення дитини в державу постійного проживання;

- рішення про витребування майна, передача стягувачу майна;

- рішення про витребування доказів;

- рішення про забезпечення позову;

- рішення про оплатне вилучення майна.

Буде передбачено, що для зарахування зарплати, пенсії, стипендії, коштів, звернення стягнення на які заборонено, а також інших коштів, накладення арешту та/або звернення стягнення на які заборонено законом, боржник-фізична особа матиме право відкрити поточний рахунок із спеціальним режимом використання.

Додатково визначать порядок виконання кількох рішень про стягнення коштів з одного боржника різними виконавцями. Зокрема, виконання кількох рішень щодо одного боржника здійснюватимуть у зведеному виконавчому провадженні. Це означає, що при відкритті виконавчого провадження виконавець (як державний так і приватний) зобов'язаний буде перевірити за даними автоматизованої системи виконавчого провадження наявність або відсутність іншого виконавчого провадження або зведеного виконавчого провадження щодо боржника стосовно якого відкрито виконавче провадження. У разі встановлення наявності відкритого виконавчого провадження щодо відповідного боржника виконавець у день відкриття виконавчого провадження зобов'язаний винести постанову про об'єднання виконавчих проваджень у зведене виконавче провадження, а у разі виявлення зведеного виконавчого провадження, - постанову про приєднання виконавчого провадження до зведеного виконавчого провадження.

Також користуйтеся публікаціями "Не вистачає зарплати для відрахування аліментів - як бути" в системі LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Більше переваг дізнайтеся за посиланням.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини