Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінфін змінить критерії ризику для складання плану податкових перевірок

Реклама

На сайті ДПС розміщений доопрацьований проєкт наказу Мінфіну "Про затвердження змін до Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків".

Податківці пропонують удосконалити критерії ризиковості господарської діяльності платників податків.

1. Через скасування додатка 5 до Декларації з ПДВ з переліку критеріїв відбору платників податків - юридичних осіб високого ступеня та критеріїв відбору платників податків - постійних представництв та представництв нерезидентів виключать критерій ризику "наявність розбіжностей у платника податків згідно із системою автоматизованого зіставлення податкового зобов'язання та податкового кредиту у розрізі контрагентів (завищення податкового кредиту) у сумі понад 1 млн грн, або понад 5% загальних обсягів податкового кредиту, але не менше ніж 100 тис. грн" за відсутності джерела інформації для розрахунку ризику.

2. За результатами моніторингу спрацювання наявних критеріїв відбору платників податків - юридичних осіб прийнято рішення щодо перенесення критерію "декларування експортних та/або імпортних операцій без фактичного здійснення таких операцій" з високого ступеня до критеріїв ризику середнього ступеня.

3. З переліку критеріїв ризику середнього ступеня для платників податків - юридичних осіб виключать критерій "наявність негативних рішень комісії ДПС у системі автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних критеріям оцінки ступеня ризику, достатніх для зупинення реєстрації податкових накладних протягом трьох звітних періодів" через те, що зупинка податкової накладної/розрахунку коригування, а також факт відмови комісією контролюючого органу у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування наразі не може вважатися ризиком.

4. Критерій відбору платників податків - юридичних осіб середнього ступеня ризику доповнять новим - "сплата податку на прибуток за відповідний рік в обсязі менше 1,5% від обсягу відшкодованого податку на додану вартість у розмірі понад 10 млн грн упродовж календарного року".

5. Доповнять новий критерій ризику високого ступеню "обсяг придбання, без ПДВ, відображений у податкових деклараціях з ПДВ, становить 75 або більше відсотків обсягу постачання, без ПДВ, відображеного у податкових деклараціях з ПДВ".

6. З'явиться новий критерій ризику високого ступеня "включення до складу витрат у податковій декларації про майновий стан і доходи сум амортизаційних відрахувань за відсутності відомостей щодо наявності власних об'єктів оподаткування".

7. Буде новий критерій ризику середнього ступеню "декларування доходу понад 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, за відсутності зареєстрованого РРО та/або програмного РРО та відомостей щодо відкритих банківських рахунків".

З рішенням Liga360: Бухгалтер перевіряйте постачальників, клієнтів, контрагентів, дізнавайтесь код ЄДРПОУ, адресу реєстрації, статус платника ПДВ. Щоб скористатись усіма перевагами замовте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини