Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Виплата матеріальної допомоги працівникам не становить ризиків для неприбутківців

25 серпня 2021, 13:15
410
0
Реклама

Медичний заклад звернувся до податківців із запитом щодо відповідності вимогам для перебування у статусі неприбуткової організації у випадку надання додатково оплачуваних відпусток окремим працівникам підприємства у зв'язку із сімейними обставинами та похованням, а також проведення виплат матеріальної допомоги разового характеру у зв'язку з такими обставинами в межах виконання зобов'язань, встановлених колдоговором.

ДПС констатує - матеріальна допомога разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання, відноситься до складу інших виплат, що не належать до фонду оплати праці.

При цьому підпунктом 1 п. 3 розділу I Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, визначено, що виплати, пов'язані з оплатою праці - це виплати, віднесені до фонду оплати праці, а також до інших виплат, що не належать до цього фонду згідно з Інструкцією № 5.

Слід зазначити, що згідно з пп. 14.1.195 ПКУ працівником вважається фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію згідно з укладеним з роботодавцем трудовим договором (контрактом) відповідно до закону.

Тобто у разі застосування понять, пов'язаних з оплатою праці, необхідна наявність трудових відносин між фізичною особою та підприємством.

Отже, оплата підприємством у статусі неприбуткової організації додаткових відпусток (понад тривалість, передбачену законодавством), наданих відповідно до колдоговору окремим працівникам, а також виплати матеріальної допомоги разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, та, зокрема, на поховання за колдоговором, не є підставою для виключення такого підприємства з Реєстру, якщо такі виплати здійснюються із дотриманням вимог законодавства про працю.

Джерело: ІПК ДПС від 14.07.2021 р. № 2751/ІПК/99-00-21-02-02-06.

Як бухгалтеру встигнути за щоденним потоком інформації? Зарплата й кадри, податки, бухоблік - ексклюзивну аналітику щодо цих питань ви отримаєте у LIGA360. Замовляйте тестовий доступ прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини