На розгляд профспілок профільне міністерство направило проект Закону України "Про колективні угоди та договори".
В пояснювальній записці до документу вказують, що передбачено:
- уточнити сферу дії колективних угод і договорів;
- визначити порядок застосування роботодавцем умов колективних угод у разі обов'язковості врахування положень кількох угод;
- розширити суб'єктний склад сторін колективних переговорів на галузевому рівні з урахуванням пріоритетного права участі репрезентативних суб'єктів;
- встановити взаємозв'язок між нормами колективних угод галузевого і територіального рівня, передбачивши можливість укладення територіальних угод в окремій галузі;
- передбачити можливість призупинення та зупинення дії окремих положень колективних угод і договорів, можливість приєднання до сторін угод і договорів нових суб'єктів.
Також відмітимо можливу появу у трудовому законодавстві інших норм, серед яких:
1. Умови про страхування працівників, гарантії та компенсацій працівникам, які беруть участь у колективних переговорах, які можна додавати до колдоговору.
2. Колдоговір може передбачати додаткові соціальні, трудові та інші гарантії і пільги для працівників, пенсіонерів та інших категорій осіб, визначених сторонами, порівняно із законодавством і колективними угодами, положення яких є обов'язковими відповідно до сфери їх дії, зокрема щодо укладення договору недержавного пенсійного забезпечення.
3. Строк дії колективного договору визначається сторонами в цьому договорі.
4. У разі настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), перелік яких зазначено в договорі, дія окремих положень договору зупиняється на час дії таких обставин.
5. Сторони колективного договору звітують про його виконання в порядку та строки, визначені цим договором, але не рідше одного разу на рік.
Читайте статтю "Колективний договір: порядок укладення, зміст і строк дії".
У системі LIGA360: Бухгалтер зібрано 1,4 тисячі алгоритмів дій та інструкцій. Придбайте систему прямо зараз та завжди майте роз'яснення експертів під рукою.