Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

До 1 грудня роботодавці формують списки працівників для медоглядів – Держпраці

Реклама

Роботодавець зобов'язаний за свої кошти фінансувати та організувати попередній (під час прийняття на роботу) і періодичні (протягом трудової діяльності) медоглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медогляду осіб віком до 21 року (ч. 1 ст. 17 Закону України "Про охорону праці" від 14.10.1992 р. № 2694-XII).

Процедура проведення медоглядів працівників регламентована Порядком № 246.

Представники роботодавців щорічно до 1 грудня зобов'язані подати до органу Держпраці заяву щодо визначення категорій працівників, які підлягають медогляду в наступному році.

До заяви додають витяг зі штатного розкладу стосовно переліку всіх професій по структурним підрозділам підприємства, установи, організації та дані лабораторних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу.

Після розгляду наданих документів за участю представника профспілки або уповноваженої працівниками особи складають Акт визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медоглядам (далі - Акт).

На підставі цього акту роботодавець формує упродовж місяця у чотирьох примірниках поіменні списки працівників та узгоджує їх у відділі з питань гігієни та експертизи умов праці Управління Держпраці.

Далі роботодавець укладає договір про медогляд з відповідним закладом охорони здоров'я, який відповідає вимогам п. 2.1 Порядку № 246, та надає йому список працівників, які підлягають медогляду.

Саме роботодавець повинен забезпечити своєчасну та організовану явку працівників на медогляд та обстеження.

Роботодавець несе адмінвідповідальність за своєчасність проходження працівниками обов'язкових медоглядів і за шкідливі наслідки для здоров'я населення, спричинені допуском до роботи осіб, які не пройшли обов'язкових медоглядів - штраф згідно з ч. 5 ст. 41КпАП (від 20 до 40 НМДГ).

Джерело: повідомлення Управління Держпраці у Черкаській області.

Користуйтеся в робото публікацією "Медогляд працівників підприємства: організація, бухгалтерський і податковий облік". Більше аналітики в LIGA360: Бухгалтер. Тут об'єднані ключові професійні видання “БУХГАЛТЕР&ЗАКОН” та “Інтербух”. Усі переваги дізнайтеся за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини