Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи показують в 4ДФ суму штрафу через помилкове застосування податкової соцпільги

Реклама

Податківці відреагували на питання, чи відображається у додатку 4ДФ до податкового розрахунку сума штрафу, нарахованого в результаті неправомірного застосування платником податку ПСП?

В роз'ясненні ДПС із категорії 103.25 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua) відсилають до пп. 169.2.4 ПКУ. Відповідно нього, якщо платник податку порушує норми п. 169.2 ПКУ, внаслідок чого ПСП застосовують також під час отримання інших доходів протягом будь-якого звітного податкового місяця або за кількома місцями отримання доходів, то такий платник податку втрачає право на отримання ПСП за всіма місцями отримання доходу починаючи з місяця, в якому мало місце таке порушення, та закінчуючи місяцем, в якому право на застосування ПСП відновлюється.

Однак Порядок № 4 не передбачає відображення у додатку 4ДФ до податкового розрахунку сум штрафних санкцій, які застосовують до платника ПДФО у разі порушення ним норм застосування ПСП.

Тож, коли роботодавець у поданому додатку 4ДФ за звітний період зазначив ознаку ПСП, надану платнику податку, який не мав права на її застосування, то необхідно провести відповідне коригування показників та подати уточнюючий додаток 4ДФ до податкового розрахунку за цей період.

Для цього в уточнюючому додатку 4ДФ вказують два рядки:

- рядок, який підлягає вилученню з попереднього розрахунку (у гр. 9 такого рядка у попередньому додатку 4ДФ відображалась ознака неправомірно наданої ПСП);

- новий рядок, який підлягає введенню.

У новому рядку:

- у гр. 3а та гр. 3 відображають суму нарахованого та виплаченого доходу (дорівнюють сумам, відображеним у цих же графах рядка на вилучення);

- у гр. 4а - суму вірно нарахованого ПДФО (без застосування ПСП);

- у гр. 4 - суму перерахованого ПДФО (дорівнює сумі, відображеної у гр. 4 рядка на вилучення);

- у гр. 5а та 5 - суми нарахованого та перерахованого військового збору (дорівнюють сумам, відображеним у цих же графах рядка на вилучення);

- у гр. 6 - ознака доходу "101";

- у гр. 9 - прочерк;

- у гр. 10 - "0" (ознака рядка на введення).

Суму утриманої недоплати, перерахованої до бюджету, показують у додатку 4ДФ до податкового розрахунку за звітний період, в якому це перерахування фактично відбулось.

Переглядайте статті в LIGA360: Бухгалтер:

- "Додаток 4ДФ до Розрахунку: як податковому агенту коригувати дані";

- "Як у зарплатній звітності відобразити результати перевірки".

У системі LIGA360: Бухгалтер зібрано 1,4 тисячі алгоритмів дій та інструкцій. Придбайте систему прямо зараз та завжди майте роз'яснення експертів під рукою.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини