Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Технічна підтримка програмного продукту: чи діє звільнення від ПДВ

Реклама

ДПС розглянула звернення щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг із технічної підтримки програмної продукції.

В наведеній ситуації умови договору на послуги із технічної підтримки програмного забезпечення передбачають:

- надання допомоги і консультації за телефоном гарячої лінії з питань інсталяції програмного забезпечення, пошуку дефектів і помилок, пояснення документації і вирішенні інших проблем, що виникають у процесі користування програмним забезпеченням;

- надання авторизованого доступу до електронної інформаційної системи технічної підтримки у мережі Інтернет;

- направлення запитів з конкретних проблем через систему електронної пошти;

- забезпечення надання оновлених версій програмного забезпечення (забезпечення їх доставки).

Перелічені дії не пов'язані безпосередньо із постачанням програмного забезпечення і не є його складовою частиною.

Податківці стверджують, якщо умови технічної підтримки програмної продукції передбачають виключно надання послуг із встановлення, налаштування, тестування, консультування виявлення, виправлення та усунення недоліків без внесення будь-яких змін до програмної продукції, то операцію з постачання послуг із технічної підтримки програмної продукції оподатковують ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

Оскільки згідно в описаній у зверненні ситуації технічна підтримка програмної продукції не пов'язана безпосередньо із постачанням програмної продукції та не є складовою частиною постачання програмної продукції, а її умови передбачають виключно усунення виявлених недоліків з метою оптимізації роботи програмної продукції без внесення будь-яких до неї змін, то надання такої технічної підтримки розглядають як операцію з постачання послуг із технічної підтримки програмної продукції, яка підлягає оподатковуванню ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

Джерело: ІПК ДПС від 07.10.2021 р. № 3756/ІПК/99-00-21-03-02-06.

Безліч завдань бухгалтера - єдина ІТ-платформа LIGA360. Знаходьте та аналізуйте законодавство з бухгалтерського обліку, читайте аналітику, отримуйте алгоритми дій в щоденних ситуаціях. Заручіться підтримкою надійного партнера ЛІГА:ЗАКОН для розумних професійних рішень.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини