Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ФОП на загальній системі дозволено відносити на витрати придбану канцелярію

Реклама

Для ФОП на загальній системі оподаткування об'єктом оподаткування виступає чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з госпдіяльністю такої ФОП (п. 177.2 ПКУ).

До переліку таких витрат належить вартість придбаних сировини, матеріалів, товарів, які утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат (пп. 177.4.1 ПКУ).

Тобто, ФОП на загальній системі оподаткування може віднести до витрат звітного року, безпосередньо пов'язані з отриманням товарів (робіт, послуг) придбані малоцінні необоротні матеріальні активи (канцелярське приладдя та інше).

Водночас зміни, внесені Законом № 655 до пп. 14.1.138 ПКУ, не впливають на перелік витрат фізосіб, визначених відповідно до ст. 177 ПКУ. Адже ведення бухобліку для ФОП не передбачено.

Джерело: повідомлення ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

Як підприємцю самостійно орієнтуватися в законодавстві? Усі роз'яснення доступні в системі LIGA360:Підприємець. А ще система миттєво направлятиме сповіщення про зміни законодавства. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини