Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДПС перелічила випадки, коли авансовий внесок при виплаті дивідендів не сплачують

Реклама

Авансовий внесок, передбачений пп. 57.11.2 ПКУ, не справляють у разі виплати дивідендів:

- на користь власників корпоративних прав материнської компанії, які сплачуються в межах сум доходів такої компанії, отриманих у вигляді дивідендів від інших осіб. Якщо сума виплат дивідендів на користь власників корпоративних прав материнської компанії перевищує суму отриманих такою компанією дивідендів, то дивіденди, сплачені в межах такого перевищення, оподаткуовують за правилами, встановленими пп. 57.11.2 ПКУ;

- платником податку на прибуток, прибуток якого звільнений від оподаткування відповідно до положень ПКУ, у розмірі прибутку, звільненого від оподаткування у період, за який виплачують дивіденди;

- фізичним особам.

Цього вимагає пп. 57.11.3 ПКУ.

Виплату дивідендів на користь фізичних осіб (у тому числі нерезидентів) за акціями або корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, який передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, прирівнюють з метою оподаткування до виплати зарплати з відповідним оподаткуванням (пп. 57.11.4 ПКУ). При цьому таку виплата не оподатковують як дивіденди згідно з положеннями розділу IV ПКУ.

Інститути спільного інвестування звільнені від обов'язку сплати авансових внесків з податку на прибуток у разі виплати дивідендів (пп. 57.11.6 ПКУ).

Також пп. 57.11.7 ПКУ встановлено, що авансові внески не справляють/не нараховують на суми операцій, які для цілей оподаткування прирівнюють до дивідендів відповідно до абзаців 4 - 7 пп. 14.1.49 ПКУ.

Резиденти Дія Сіті - платники податку на особливих умовах звільнені від обов'язку сплати авансових внесків з податку на прибуток у разі виплати дивідендів (пп. 57.11.8 ПКУ).

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 102.09 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Переглядайте статтю "Дивіденди учасникам-резидентам: податковий облік".

Не пропусти важливих змін у Новому Році. Нові правила, закони чи реквізити для сплати податків - про все повідомить LIGA360. Тільки до 14 січня LIGA ZAKON дарує новорічні знижки на преміум-рішення. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини