Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДПС уважає нелегітимними фіскальні чеки без зазначення секунд

Реклама

Починаючи із 01.08.2021 року діють вимоги наказу Мінфіну від 18.06.2020 р. № 306 (далі - Наказ № 306), який зміни норми Положення про форму та зміст розрахункових документів.

До 01.08.2021 року РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Держреєстру РРО та які не перебували на обліку в органах ДПС до 01.08.2021 року, за наявності технічних можливостей повинні були бути доопрацьовані їх виробниками (постачальниками) для забезпечення можливості виконання всіх вимог до форми і змісту розрахункових документів, відповідно до Наказу № 306.

З цього приводу платник податків поцікавився у податківців, чи оновлювати програмне забезпечення РРО, якщо у фіскальному чеку не відображаються дані про секунди, однак усі інші реквізити фіскального чеку присутні і чи буде ДПС вважати такий чек невідповідним.

В ДПС відповіли, що до 01.08.2021 року, не зважаючи на дату взяття на облік контролюючим органом РРО в обов'язковому порядку повинні були бути доопрацьованими виробником (постачальником) та відображати у фіскальних касових чеках інформацію про фіскальний номер касового чека/фіскальний номер електронного касового чека, дату (день, місяць, рік) та час (година, хвилини, секунда) проведення розрахункової операції (рядок 25).

Не доопрацювання РРО є порушення вимог, встановлених Закону про РРО та Положенням про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів.

Тому фіскальні чеки, у яких відсутня інформація про час (години, хвилини, секунди) не приймають як розрахункові.

Додатково фіскали відповіли також на питання, чи можливі розрахунки через РРО та платіжний термінал (POS-термінал) не поєднаний (не з'єднаний) з РРО, якщо розрахунковий документ не містить інформацію про застосування електронного платіжного засобу (далі - ЕПЗ), а така інформація міститься у надрукованому сліпі (квитанції) безпосередньо друкуючим пристроєм POS-терміналу.

Сучасні технології передбачають можливість з'єднувати пристрої, за допомогою, як дротового так і бездротового з'єднання.

Лише у випадку, якщо суб'єкт господарювання використовує РРО, що має зовнішній модем і такий РРО не з'єднаний з POS-терміналом, то у такому випадку рядки 11 - 18 фіскального чека не заповнюють, та допускають друк сліпу (квитанції) безпосередньо друкуючим пристроєм POS-терміналу, який має в обов'язковому порядку бути врученим споживачу, разом з розрахунковим документом такого РРО.

Вимоги законодавства не стосуються процесу друку розрахункового документа та/або сліпів (квитанцій) POS-терміналами, а тому при застосуванні під час розрахунків з використанням ЕПЗ (платіжної картки) платіжного терміналу таку операцію відображають у розрахунковому документі РРО, за винятком випадків використання РРО з зовнішнім модемом, який не може бути з'єднаний з POS-терміналом.

Джерело: ІПК ДПС від 14.12.2021 р. № 4636/ІПК/99-00-07-05-01-06.

Як підприємцю самостійно орієнтуватися в законодавстві? Усі роз'яснення доступні в системі LIGA360:Підприємець. А ще система миттєво направлятиме сповіщення про зміни законодавства. Деталі за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини