Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи штрафують за несвоєчасну сплату податків та подання податкової звітності в період воєнного стану

Реклама

В ДПС пояснили, чи застосовують відповідальність у зв'язку з неможливістю своєчасно виконати податкові обов'язки, передбачені ПКУ у зв'язку з воєнним станом в Україні.

Платникам податків треба враховувати, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, податки і збори справляють з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозділу 10 розділу XX ПКУ.

За відсутності у платника податків можливості своєчасно дотриматись терміни сплати податків та зборів, подати звітність, реєструвати у відповідних реєстрах податкові або акцизні накладні, розрахунки коригування, подавати електронні документи, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої ПКУ відповідальності з обов'язковим виконанням таких обов'язків протягом 3 місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.

Платників податків, які у зв'язку з наслідками їх безпосередньої участі у воєнних діях не дотрималися визначених п. 69 підрозділу 10 розділу XX ПКУ термінів виконання податкових обов'язків, звільняють від відповідальності, передбаченої ПКУ за невиконання податкових обов'язків, за умови виконання таких обов'язків протягом одного місяця з дня закінчення дії наслідків, які унеможливили виконання таких обов'язків.

При виявленні порушень законодавства за результатами перевірок, передбачених пп. 69.2 підрозділу 10 розділу XX ПКУ, до платників податків застосовують відповідальність згідно з ПКУ, законами, контроль за якими покладено на контролюючі органи, а вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, у такому випадку не застосовують, у тому числі положення пп. 112.8.9 ПКУ.

Йдеться про камеральні перевірки декларацій або уточнюючих розрахунків (у разі їх подання), до яких подано заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, показники яких сформовані на підставі податкових накладних та/або розрахунків коригування, складених та зареєстрованих в ЄРПН, та/або митних декларацій, за виключенням товарів (продукції), визначених підпунктами 215.3.1, 215.3.2, 215.3.21 та 215.3.31 п. 215.3 ПКУ, та фактичних перевірок.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 132.01 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Також переглядайте статі;

- "Оборонна" податкова реформа: податкові перевірки й інші питання адміністрування";

- "Під час війни контролери не прийдуть - усі перевірки призупинено";

- "Питання оподаткування та подання звітності в умовах воєнного стану: зміни до ПКУ".

Підтримуємо український бізнес у воєнний час - LIGA360 продовжує надавати корисну інформацію та аналітику. Читайте за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини