Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ДПС назвала ПДВ-правила для єдинників за ставкою 2% після завершення воєнного стану

Реклама

Податківці пояснили, який порядок відновлення правил нарахування та сплати ПДВ для платників, які обрали ставку єдиного податку 2% доходу, після завершення воєнного стану.

У податковій звітності за перший звітний період після завершення воєнного, надзвичайного станів платник ПДВ відповідно до п. 198.5 ПКУ повинен нарахувати податкові зобов'язання на вартість товарів, послуг, необоротних активів використаних в операціях, що не є об'єктом оподаткування (реалізованих в період дії воєнного, надзвичайного стану), суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту на дату переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою 2%:

- за товарами/послугами - виходячи з вартості придбання таких товарів, послуг,

- по необоротних активах, які фактично використані (реалізовані) в період перебування такого платника на спрощеній системі оподаткування за ставкою 2% доходу - виходячи з балансової (залишкової) вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції.

Такі операції відображають у відповідних рядках (рядок 4) "Нараховано податкових зобов'язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 Податкового кодексу України за операціями, що оподатковуються" податкової декларації з ПДВ.

Платник ПДВ повинен скласти не пізніше останнього дня першого звітного періоду після завершення дії воєнного, надзвичайного станів і зареєструвати в ЄРПН зведену податкову накладну за такими товарами/послугами, необоротними активами.

Наприклад: воєнний, надзвичайний стан закінчиться у червні 2022 року, тоді за перший звітний податковий період липень 2022 року подається декларацію в якій нараховують податкові зобов'язання по товарах, які були продані в період застосування єдиного податку за ставкою 2% доходу та по яких на дату переходу на спрощену систему оподаткування (на 1 квітня 2022 року) суми ПДВ були включені до складу податкового кредиту.

Підтримуємо український бізнес у воєнний час - LIGA360 продовжує надавати корисну інформацію та аналітику. Читайте за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини