Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

За недопуск до перевірки можуть скасувати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки без суду

Реклама

В судовому порядку підтверджено правомірність прийняття наказу Головного управління Держпрацi в Одеськiй областi про анулювання юридичній особі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

В цій справі судами попередніх інстанцій установлено, що підставою анулювання дозволів стало створення юридичною особою перешкод під час перевірки посадовими особами вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, на які видано дозвіл.

Підтверджено, що перед початком позапланової перевірки, головним державним інспектором телефоном повідомив директора юридичної особи про позапланову перевірку. У ході телефонної розмови директор юридичної особи зазначив про недопущення посадових осіб до перевірки, що підтверджено аудіо фіксацією телефонної розмови.

Тож юридична особа, будучи повідомлена про позапланову перевірку, не допустила посадових осіб до її проведення, в тому числі не забезпечила участі керівника або уповноваженої ним особи у здійсненні перевірки, коли би інспектори могли б вручити документи про перевірку.

В Головному управлінні Держпрацi в Одеськiй областi відзначають, що Закон України "Про охорону праці" визначає підстави для анулювання дозволу, серед яких - створення перешкод під час перевірки додержання вимог законодавства про охорону праці під час виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації (застосування) устаткування підвищеної небезпеки, на які видано дозвіл.

В Законі України «Про охорону праці» не передбачено обов'язку дозвільного органу при виявленні підстав для анулювання дозволу звертатись до суду з позовом про анулювання дозволу.

Тому, встановивши наявність обставин для анулювання дозволу, дозвільний орган скасував дозвіл за самостійним рішенням.

Шукаєш судове рішення чи правову позицію? Спробуй LIGA360 - найзручніший інструмент для правового аналізу й пошуку документів. Замовляй зараз зі знижкою 40%.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини