Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд визначив правила виїзду за кордон водіїв, залізничників та спортсменів в період воєнного стану

Реклама

Уряд постановою від 20.05.2022 р. № 615 скоригував правила перетинання державного кордону громадянами України та порядок бронювання військовозобов'язаних в умовах правового режиму воєнного стану.

Зміни стосуються правил перетину кордону водіями, залізничниками та спортсменами.

Слідкуй за змінами законодавства щодо дистанційної роботи, оплати праці чи звільнення працівників в умовах воєнного стану. Все потрібне для HR-фахівця й кадровика є у LIGA360. Замовляй сьогодні зі знижкою 40%.

В умовах воєнного стану пропуск водіїв, які перевозять медичні вантажі, вантажі гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб ЗСУ, інших військових формувань, а також населення України, через державний кордон проводять прикордонники за наявності відповідних рішень про виїзд за межі України, виконання правил перетину державного кордону України та за наявності інформації про особу у відповідній інформаційній системі, адміністратором якої є Укртрансбезпека.

Рішення про їх виїзд надає Мінінфраструктури або обласні, Київська міська військова адміністрація за наявності відповідного обґрунтування щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів, необхідних для їх перевезення.

Такі водії можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 календарних днів з дня перетину державного кордону.

Також право на перетин кордону мають право водії транспортних засобів суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів автомобільним транспортом.

На одному транспортному засобі державний кордон зможуть одночасно перетинати:

- один водій на вантажному транспортному засобі ліцензіата;

- два водії на пасажирському транспортному засобі (автобусі) ліцензіата.

Ці особи можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 45 календарних днів з дня перетину державного кордону.

Ще однієї категорії із право виїзду за кордон стали працівники підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці.

Окрім того, дозволять пропуск за кордон спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю; тренерів із складу національних збірних команд України, які забезпечують підготовку спортсменів, включених до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю; спортивних суддів та інших фахівців, що забезпечують, зокрема, організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль тощо підготовки спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю.

Однак такі особи можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 календарних днів з дня перетину державного кордону, але не менше строку проведення заходу.

Трудові відносини під час війни, зміни в оподаткуванні й звітності - усі важливі матеріали читайте в "Інтербух". Передплатіть видання зараз на період від 6 місяців й отримуйте знижку 10%.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини