Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Уряд прийняв митні зміни для запуску Конвенції про спільний транзит із 1 жовтня

Реклама

Уряд прийняв низку постанов, які відкривають доступ необмеженому колу українського бізнесу до авторизацій та спрощень, аналогічним тим, які існують у ЄС, врегульовують питання надання митним органам заходів забезпечення сплати митних платежів при ввезенні та/або переміщенні територією України транзитом, а також унормовують окремі положення актів Уряду з Конвенціями про процедуру спільного транзиту і про спрощення формальностей у торгівлі товарами. Про прийнятий документ повідомили в Мінфіні.

1. Щодо можливості користуватися авторизаціями та спрощеннями необмеженому колу українського бізнесу.

Затверджено форми документів (заяв, авторизацій на застосування спрощень, звітів), врегульовано питання оцінки (повторної оцінки) відповідності підприємства критеріям та/або умовам надання авторизацій, а також моніторингу відповідності підприємства таким критеріям та/або умовам.

Таким чином бізнес отримує інструменти для користування перевагами та спрощеннями процедури спільного транзиту, які мають економічні оператори у 35-ти країнах-членах Конвенції. До цього часу доступ до спрощень та авторизацій мало обмежене коло підприємств, зокрема авторизовані економічні оператори.

Митниця зі свого боку отримує аналогічні європейським процедури надання таких авторизацій та спрощень, проведення оцінки відповідності підприємства критеріям та/або умовам надання авторизацій, а також здійснення заходів з моніторингу.

2. Щодо надання митним органам забезпечення сплати митних платежів.

Також визначено перелік окремих товарів, переміщення яких митною територію України у період дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення здійснюватиметься без надання митним органам забезпечення сплати митних платежів. Формували такий перелік з урахуванням необхідності товарів для обороноздатності країни.

Запроваджено перехідний період з 1 жовтня 2022 року до 1 лютого 2023 року, упродовж якого для бізнесу діятиме звичний підхід щодо визначення товарів, які підпадатимуть під забезпечення сплати митних платежів.

Рішення щодо перехідного періоду Уряд прийняв для можливості суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності адаптуватися у період дії воєнного стану до нових вимог, запроваджених Законом України від 15.08. 2022 р. № 2510-IX, в частині необхідності надання забезпечення сплати митних платежів в обов'язковому порядку.

Водночас з 01.10.2022 року втратить чинність постанова КМУ «Про затвердження переліку товарів, ввезення яких на митну територію України та/або переміщення територією України прохідним та внутрішнім транзитом здійснюється за умови обов'язкового надання митним органам забезпечення сплати митних платежів» від 21.05.2012 р. № 461.

3. Щодо питань, пов'язаних із застосуванням митних декларацій.

Внесені зміни до Положення про митні декларації, затвердженого постановою КМУ від 21.05.2012 р. № 450, які унормовують правила застосування митних декларацій, які існували до приєднання України до Конвенцій про процедуру спільного транзиту і про спрощення формальностей у торгівлі товарами, з вимогами цих міжнародних договорів.

Відповідно до прийнятих змін:

- зі сфери регулювання Уряду виключено форми митних декларацій (форма єдиного адміністративного документа буде використовуватись в Україні безпосередньо на підставі Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами);

- приведено у відповідність до чинного законодавства вимоги до оформлення і використання митних декларацій;

- визнано такою, що втратила чинність, постанову КМУ «Деякі питання, пов'язані із застосуванням митних декларацій окремих типів» від 05.08.2020 р. № 681.

Замов LIGA360 та отримуй аналітику й консультації з “гарячих” тем: податки, облік, мито, ліцензії, виплати, алгоритми дій для бізнесу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини