Роботодавці зобов'язані проводити перерахунок суми доходів, нарахованих платнику податку у вигляді зарплати, а також суми наданої податкової соціальної пільги:
- за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування зарплати за останній місяць звітного року;
- під час розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених пп. 169.2.3 ПКУ (обмеження щодо застосування податкової соціальної пільги);
- під час остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.
Про це нагадали в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.
Роботодавець або податковий агент також може здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого ПДФО за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на податкову соціальну пільгу.
Результати річного перерахунку сум доходів, нарахованих платнику податку у вигляді зарплати, а також сум наданих податкових соціальних пільг відображають у додатку 4ДФ до податкового розрахунку.
Якщо внаслідок перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то суму такої недоплати стягує роботодавець за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу - за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати.
Коли внаслідок перерахунку виникає переплата податку, то на її суму зменшують суму нарахованого податкового зобов'язання платника податку у відповідному місяці.
Як HR-фахівцю отримувати актуальне законодавство й моніторити зміни? Вся інформація є у LIGA360:HR-менеджер. Замов рішення сьогодні на вигідних умовах.
Згадати алгоритм річного перерахунку ПДФО допоможе стаття «Перерахунок ПДФО - 2021: порядок проведення й відображення в додатку 4ДФ».