Працівникам, призваними на військову службу під час дії особливого періоду держава гарантує згідно із ч. 3 ст. 119 КЗпП:
- до 19.07.2022 року - місце роботи, посаду і середній заробіток;
- із 19.07.2022 року - лише місце роботи, посаду.
На це звертає увагу Мінекономіки у листі 01.09.2022 р. № 4712-06/62843-07.
Тож зазначені норми передбачають, що між працівником, призваним (прийнятим) на військову службу, та роботодавцем зберігаються трудові відносини, але працівник увільняється від виконання посадових обов'язків.
Водночас, оскільки у період проходження військової служби працівник фактично не працює, увільняючись від виконання обов'язків, передбачених трудовим договором, тому Мінекономіки вважає недоцільним у період увільнення надавати такому працівнику невикористані дні щорічних відпусток або додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, зароблених до початку служби.
Тому після демобілізації та повернення до виконання своїх повноважень такий працівник може скористатися своїм правом на зазначені відпустки.
Слідкуй за змінами законодавства щодо дистанційної роботи, оплати праці чи звільнення працівників в умовах воєнного стану. Все потрібне для HR-фахівця й кадровика є у LIGA360. Замовляй сьогодні.
Також в нагоді стануть публікації:
- «Виплата мобілізованому працівнику за рахунок роботодавця: який вид доходу обрати»;
- «Допомога мобілізованому працівнику: як відображати у зарплатній звітності»;
- «Чи можна призупинити трудовий договір із мобілізованим працівником».