Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Роботодавці отримають нові відомості у звітності про працівників

Реклама

Федерація профспілок акцентувала увагу роботодавців на деяких нормах Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю» від 18.10.2022 р. № 2682-IX, який діє із 06.11.2022 року.

Тільки до 23 листопада придбай LIGA360 за вигідною ціною. Замов 3 рішення за 3000 грн/міс., або 5 за 5000 грн/міс. Деталі за посиланням.

Зокрема, ч. 1 ст. 17 Закону про ЄСВ викладено в новій редакції, яка передбачає, що інформація з реєстру соціального страхування використовується також для:

- призначення всіх видів державної соціальної допомоги та субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

- виявлення порушень законодавства про працю, у тому числі фактів використання праці неоформлених працівників, вимог законодавства про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавцями;

- моніторингу дотримання законодавства про соціальний діалог, про професійні спілки, права та гарантії їх діяльності;

- обміну інформацією з Централізованим банком даних з проблем інвалідності;

- накопичення, зберігання та використання відповідно до законодавства інформації про сформовані (видані), продовжені листки непрацездатності.

Окрім того, персоніфіковані відомості про зарплату (дохід, грошове забезпечення, допомогу, компенсацію) застрахованих осіб, на яку нараховано і з якої сплачено страхові внески, та інші відомості подають до ПФУ роботодавці, підприємства, установи, організації, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію відповідно до законодавства.

Для обліку в електронній формі відомостей про трудову діяльність працівника страхувальник подає відомості про працівника щодо:

- переведення на іншу роботу (посаду), звільнення, поновлення на роботі, призупинення/поновлення дії трудового договору;

- про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складення присяги;

- належності або неналежності осіб, які працюють, у тому числі підприємців, або забезпечують себе роботою самостійно, до професійних спілок та/або до осіб, які підлягають обов'язковим медичним оглядам.

Де читати про трудові зміни в умовах воєнного стану? У рішенні LIGA360:HR. Особливості дистанційної роботи, найму і звільнення працівників, бронювання й війського огляду та інші актуальні питання. Замовте LIGA360 - дізнавайтеся першими про найважливіше.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини