Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Із 2023 року із плати за землю треба звітувати за оновленою податковою декларацією

Реклама

Тимчасово, на період з 1 березня 2022 року по 31 грудня року, наступного за роком, у якому припинено або скасовано воєнний, надзвичайний стан, не нараховують та не сплачують плату за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки (земельні частки (паї), що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями рф, та перебувають у власності або користуванні, у т.ч. на умовах оренди, фізичних або юридичних осіб, а також за земельні ділянки (земельні частки (паї), визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди. Норма закріплена у пп. 69.14 п. 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ.

Проте Уряд так і не затвердив перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями рф.

Враховуючи, що граничний термін подання податкової декларації з плати за землю за 2022 рік припав на 21 лютого 2022 року, то платники плати за землю за відповідні ділянки у межах визначених територій мають право подати уточнюючі податкові декларації після офіційного оприлюднення такого переліку.

Окрім того, 22.03.2022 року набрав чинності наказ Мінфіну від 18.02.2022 р. № 83, згідно з яким внесені зміни до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності).

Звітний період для плати за землю - календарний рік, тож оновлена форма податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) використовуватиметься, починаючи з 01.01.2023 року.

Платники податку можуть подати декларації з типом «Уточнююча» (згідно з якими нараховуються до зменшення податкові зобов'язання) після визначення КМУ територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями рф.

Джерело: повідомлення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

Ключові бухгалтерські новини й аналітика - у рішенні LIGA360. Налайштуйте свою стрічку новин з обраних ресурсів, читайте усі бухгалтерські видання LIGA ZAKON на єдиній платформі. Замовте зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини