У Східному міжрегіональному управлінні Державної служби України з питань праці роз'яснили, чи необхідно враховувати суми матеріальної допомоги до заробітної плати при обчисленні її мінімального рівня, якщо матеріальна допомога під час війни виплачується без обмеження кількості виплат та отримують її майже всі працівники.
Перш за все варто нагадати, що матеріальна допомога - це фінансова підтримка, або нецільова благодійна допомога працівнику від свого роботодавця, яка виплачується за заявою працівника.
Як HR-фахівцю отримувати актуальне законодавство й моніторити зміни? Вся інформація є у LIGA360:HR-менеджер. Замов рішення сьогодні на вигідних умовах.
Водночас відповідно до ст. 3-1 Закону № 108/95-ВР розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
Отже, якщо працівник виконав місячну норму праці, йому мають нарахувати заробітну плату не нижче розміру мінімальної заробітної плати.
Що стосується сум матеріальної допомоги, то вони не враховуються до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня, оскільки виплачуються працівникові не за виконану ним роботу та не є елементами заробітної плати.