Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Із 2 лютого українців позбавили можливості купівлі-продажу нерухомості – Нотаріальна палата

6 лютого 2023, 10:50
49604
0
Автор:
Реклама

Нотаріальна палата України звертає увагу, що з 2 лютого 2023 року без попередження по всій території України було припинено взаємний обмін інформаційними відомостями між електронними системами Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що призвело до зупинення роботи нотаріусів, а саме - вчинення нотаріальних та реєстраційних дій щодо нерухомого майна, зокрема земельних ділянок.

У результаті громадяни позбавлені можливості реалізувати свої законні права щодо розпорядження належним їм нерухомим майном, акцентують у НПУ.

У зв'язку з цим НПУ звернулася до Міністерства юстиції України, Держгеокадастру та ДП «НАІС» із проханням повідомити, за яких причин було припинено взаємообмін відомостями між ДРРП та ДЗК, та коли буде відновлена їх повноцінна робота.

Отримай доступ до найповнішої інформаційної бази для бухгалтера прямо сьогодні! Понад 1,7 млн нормативно-правових актів й аналітики, форми та бланки для бухгалтерського обліку. Дізнайся ще більше переваг за посиланням.

Зволікання у цій ситуації призведе до порушення стабільної роботи нотаріату України в частині вчинення нотаріальних дій та державної реєстрації нерухомого майна, а отже і порушення прав громадян та бізнесу.

Наразі на розгляді у нотаріусів перебуває велика кількість заяв про державну реєстрацію прав, які не можуть бути опрацьовані, а права зареєстровані, що призводить до порушення строків у сфері державної реєстрації прав та тягне відповідальність, яка не може бути застосована у зв'язку з відсутністю вини нотаріусів, упевнені у НПУ.

Окремо НПУ звертає увагу на необхідність перевірки інформації про те, що з моменту оновлення програмного забезпечення ДРРП 26-27 січня 2023 року відомості про зареєстровані права у ДРРП до ДЗК не надійшли (не відбувся взаємообмін). Якщо така інформація підтвердиться, НПУ просить дати роз'яснення, чи відбудеться взаємообмін такими відомостями автоматично після доопрацювання програмного забезпечення і яким чином буде забезпечена актуальність відомостей реєстрів.

Поставте свої об'єкти нерухомості на моніторинг у сервісі SMS-Маяк. Сервіс миттєво проінформує про зміни статусу об'єктів нерухомого майна у вигляді сповіщення в особистому кабінеті, sms-повідомлення чи email-листа. Поставити на моніторинг зараз.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини