Мінімальне податкове зобов'язання (МПЗ) щодо земельної ділянки, нормативна грошова оцінка якої не проведена, обчислюється за формулою:
МПЗ = НГО x S x К x М/12, де:
- МПЗ - мінімальне податкове зобов'язання;
- НГО - нормативна грошова оцінка 1 гектара ріллі по Автономній Республіці Крим або по області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого ПКУ для справляння плати за землю;
- S - площа земельної ділянки, гектарах;
- М - кількість календарних місяців, протягом яких земельна ділянка перебуває у власності, оренді, користуванні на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) платника податків;
- К - коефіцієнт, що становить 0,05.
Слід зазначити, що тимчасово, для розрахунку мінімального податкового зобов'язання за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки коефіцієнт «К» застосовується із значенням 0,04.
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель і земельних ділянок за 2022 рік становить для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) - 1,0. Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель у розрізі років, зокрема, становить: 2017 рік - 1,0; 2018 рік - 1,0; 2019 рік - 1,0; 2020 рік - 1,0; 2021 рік - 1,0 (для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги)).
Для отримання інформації щодо нормативної грошової оцінки 1 гектара ріллі по Автономній Республіці Крим або по області необхідно звертатися до територіальних органів Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.
Про це ДПС відзначила у роз'ясненні із категорії 108.02.02 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).
Радимо ознайомитись також із матеріалом «Мінімальне податкове зобов'язання для ФОП - платників єдиного податку 4 групи«.
Читай усі бухгалтерські видання LIGA ZAKON на платформі LIGA360. Менше часу на пошук - більше інформації та аналітики. Обирай вигідний тариф за посиланням.