Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДПС перелічила нові підстави для перевірок з трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування

Реклама

ДПС звернула увагу на розширення підстав для перевірок з питань трансфертного ціноутворення (далі - ТЦ) та міжнародного оподаткування.

Йдеться про Закон України від 03.11.2022 р. № 2719-ІХ (набрав чинності 24.11.2022 року), яким збільшено перелік підстав для документальних позапланових перевірок.

Тому із 24.11.2022 року включено підстави, зокрема, з питань ТЦ та міжнародного оподаткування.

В частині контролю за ТЦ відновлені позапланові документальні перевірки з таких підстав:

- не подано в установлений законом строк податкову декларацію, розрахунки, звітність для податкового контролю за ТЦ;

- у разі отримання документально підтвердженої інформації та даних, що свідчать про невідповідність умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» та/або встановлення невідповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки»;

- неподання платником податків або подання з порушенням вимог п. 39.4 ПКУ звіту про контрольовані операції та/або документації з ТЦ або у разі встановлення порушень під час моніторингу такого звіту або документації;отримано звіт про контрольовані операції, надісланий платником податків відповідно до п. 39.4 ПКУ. У такому разі перевірка проводиться виключно з питань контролю ТЦ.

В частині контролю за міжнародною діяльністю передбачені такі підстави для позапланових документальних перевірок:

- з питань оподаткування юридичними особами або іншими нерезидентами, які здійснюють господарську діяльність через постійне представництво на території України, доходів, отриманих нерезидентами із джерелом їх походження з України;

- нерезидентів (представництв нерезидентів);

- у разі отримання інформації, що свідчить про ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік).

Також передбачено підстави, які застосовують, зокрема, завдяки обміну податковою інформацією з компетентними органами зарубіжних країн, зокрема:

- якщо після документальної планової перевірки або документальної позапланової перевірки отримано інформацію та/або документи від іноземних державних органів, які стосуються питань, що були охоплені під час попередніх перевірок платника податків та свідчать про порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи. Таку перевірку проводять виключно щодо питань, що стали підставою для проведення такої;

- у разі отримання інформації, що свідчить про ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік.

Вказані перевірки проводять за наявності безпечного доступу, допуску до відповідних територій, приміщень, документів платників податків та іншого.

Також податківці зауважують, що документальні позапланові перевірки з підстав, визначених п.п. 78.1.14 - 78.1.16 ПКУ, які розпочаті та не завершені до 24 лютого 2022 року, поновлюють на невикористаний строк.

При цьому до виникнення підстав та початку перевірки платники податків, які здійснювали контрольовані операції (далі - КО), мають можливість переглянути проведені ними КО на відповідність принципу «витягнутої руки» та скористатись можливістю самостійного коригування (подання уточнюючого розрахунку до 1 жовтня 2023 року).

Також ознайомтеся із публікаціями:

- Методи ТЦУ;

- Практичні аспекти підготовки документації з ТЦУ.

Бажаєте першими дізнаватися про всі податкові та бухгалтерські зміни у 2023 році? Слідкуйте за розділами "Податки" та "Новації воєнного стану" у LIGA360:Бухгалтер. А ще ви можете налаштувати моніторинги, щоб отримувати сповіщення автоматично. Замовте LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини