Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Суттєво змінено правила закупівель – менше договорів без Prozorro, більше оприлюднення інформації

27 лютого 2023, 10:05
1428
0
Автор:
Реклама

Кабінет Міністрів вніс зміни до Постанови № 1178, які направлені на створення належних умов для ефективного здійснення публічних закупівель. Відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду 17 лютого 2023 року.

«Ми поступово повертаємося до обов'язкового використання Prozorro в закупівлях. Так цим рішенням ми суттєво скоротили перелік виключень, коли дозволяється укладати прямі договори без тендеру, зобов'язали публікувати більше інформації про прямі закупівлі. Також ми закликаємо усіх замовників максимально відповідально ставитися до тендерного процесу і докладати максимум зусиль для забезпечення конкуренції в торгах», - наголосила Перший віцепрем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Зміни до Постанови № 1178 включають в себе погодження її положень з іншими законодавчими актами. Крім того, були прийняті наступні основні зміни:

- пункт 4 виклали в новій редакції та передбачили умови публікації замовниками звіту про виконання договору про закупівлю в електронній системі закупівель (ЕСЗ);

- зменшено кількість підстав для здійснення закупівель без використання Prozorro;

- уточнили, яку інформацію замовники можуть не публікувати в річних планах закупівель та в оголошенні про торги у разі, якщо така інформація несе загрозу безпеці;

- зобов'язали публікувати тексти договорів та всі додатки до них у разі закупівель без застосування Prozorro, але залишили можливість приховати чутливу інформацію про постачальника, адресу поставки, якщо така інформація несе загрозу безпеці;

- уточнили підстави і випадки відхилення пропозиції постачальників товарів російського та білоруського походження, а також компаній що належать їх громадянам.

Бажаєте першими дізнаватися про всі податкові та бухгалтерські зміни у 2023 році? Слідкуйте за розділами "Податки" та "Новації воєнного стану" у LIGA360:Бухгалтер. А ще ви можете налаштувати моніторинги, щоб отримувати сповіщення автоматично. Замовте LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини