Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як оподатковується дохід ФОП від проданого другого за рік легкового авто

Реклама

ЦКУ не встановлює такого суб'єкта права приватної власності як ФОП. Дохід, отриманий ФОП від продажу власного рухомого майна, підлягає оподаткуванню за нормами, визначеними ст. 173 ПКУ. Про це нагадали фахівці ДПС у Тернопільській області.

Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року другого об'єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та /або мотоцикла та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою 5%, визначеною п. 167.2 ПКУ.

Додаток Ф4 до Декларації заповнюється платником податків, який отримував доходи від операцій з продажу, міни об'єктів нерухомості, здійснених протягом звітного (податкового) року у порядку, встановленому ст. 172 ПКУ, та при отриманні доходів від операцій з продажу або обміну об'єктів рухомого майна у порядку, встановленому ст. 173 ПКУ.

Якщо стороною договору купівлі - продажу об'єкту рухомого майна є юридична особа чи самозайнята особа, така особа вважається податковим агентом платника податку та зобов'язана виконати всі визначені розд. ІV ПКУ функції податкового агента. При цьому податковий агент утримує податок за ставками, визначеними відповідно до п. 173.1 або 173.2 ПКУ з урахуванням інформації про черговість продажу рухомого майна, зазначеної платником податку у договорі купівлі - продажу чи в окремій заяві.

Також ознайомтесь також із матеріалом «ФОП-єдинник продає вантажівку - нюанси оподаткування».

Читайте усі бухгалтерські видання LIGA ZAKON на платформі LIGA360. Менше часу на пошук - більше інформації та аналітики. Обирай вигідний тариф за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини