Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Із 11 квітня діють новий типовий договір про добровільну сплату ЄСВ та інші зміни в порядок нарахування і сплати ЄСВ

Реклама

Наказом Мінфіну від 08.02.2023 р. № 71 затверджені зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати ЄСВ. Вони діють із 11 квітня 2023 року.

По-перше, викладені у новій редакції форми:

- заяви, за якою звільняють від виконання обов'язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування";

- типового договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування;

- типового договору про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску).

Вказану заяву та документи до неї дозволили подавати у паперовому та електронному вигляді.

По-друге, уточнено, що вимоги щодо нарахування ЄСВ на заробітну плату (дохід), що не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, не застосовуються до заробітної плати (доходів) працівників, які працюють за трудовим договором з нефіксованим робочим часом..

По-третє, унормовано порядок обчислення ЄСВ самозайнятими особами, якщо вони не є роботодавцями, у разі встановлення відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей" факту позбавлення їх особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Підприємці слідкують за змінами з LIGA360. Це рішення дозволяє моніторити всі важливі фактори, що можуть впливати на діяльність компанії. Слідкуйте за законодавчими змінами, реєстраційними змінами компаній, згадками в ЗМІ. Відчуйте повний контроль інформації з LIGA360.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини