Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Розмір внесків кожен обирає сам і не потрібно подавати жодні звіти – новий сервіс пенсійного страхування

18 квітня 2023, 11:35
406
0
Автор:
Реклама

Через повномасштабну війну значна кількість українців втратила роботу, частина з них виїхала за кордон. Не маючи можливості сплачувати внески в пенсійну систему, ці люди втрачають можливість отримувати гідне пенсійне забезпечення в майбутньому. Щоб це подолати впроваджено цифровий інструмент для можливості сплачувати пенсійні страхові внески на свою користь, та на рахунки інших людей. Про це повідомляє Мінсоцполітики.

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович акцентувала: «Вперше ми пропонуємо суспільству змогу сплачувати добровільні страхові внески. Усе це - без паперової тяганини, відвідування будь-яких установ і звітів. Робити це можна дистанційно, зокрема, з-за кордону, а також в Україні, якщо людина не має офіційного доходу. Таким чином вона зможе продовжити формувати свій страховий стаж в Україні, щоб по досягненню пенсійного віку отримувати відповідну пенсію. Також, це інструмент для окремих благодійників та міжнародних організацій у прозорий цифровий спосіб підтримати пенсіонерів, які є вразливою категорією в умовах повномасштабної війни».

Міністр наголосила на тому, що розмір внесків кожен обирає сам, і людям не потрібно подавати жодні звіти. За її словами, цей механізм також забезпечує можливість для сім'ї, в якій один з пари вирішив не працювати і присвятити себе родині - другому з подружжя оплачувати страхові внески для гідної старості разом.

«Можливість для людей отримати право на пенсію це, в тому числі, інструмент зв'язку з українцями за кордоном. Ми хочемо, щоб наші люди повертались, і робимо все для цього. Зокрема, реалізували опцію для сплати страхових платежів, щоб люди мали право на пенсію тут, в Україні. Скористатись нею можна у декілька кліків - укласти електронний договір і сплатити кошти. Система зарахує внесок автоматично», - зазначила заступник Керівника Офісу Президента Юлія Соколовська.

Скористатись сервісом може кожен українець. Сплачувати добровільні внески дозволяється незалежно від місцезнаходження, перебуваючи у будь-якому місці України або за кордоном. Для цього достатньо укласти договір з Пенсійним фондом України на вебпорталі електронних послуг відомства.

Підприємці слідкують за змінами з LIGA360. Це рішення дозволяє моніторити всі важливі фактори, що можуть впливати на діяльність компанії. Слідкуйте за законодавчими змінами, реєстраційними змінами компаній, згадками в ЗМІ. Відчуйте повний контроль інформації з LIGA360.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини