Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Форми ППР та підстави їх надсилання платникам змінять – проект від Мінфіну

10 травня 2023, 12:25
1202
0
Автор:
Реклама

Державна податкова служба України оприлюднила проєкт наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків». Проєкт наказу розроблено з метою приведення Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків у відповідність до норм ПКУ, Закону № 1591, Закону № 2888 та інших нормативно-правових актів.

Проєкт наказу забезпечує приведення Порядку та форм податкових повідомлень-рішень (далі - ППР) у відповідність до вимог статті 58, пунктів 11, 56 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ в частині доповнення підстав, у разі встановлення яких за результатами перевірки контролюючим органом надсилається (вручається) платнику податків ППР, розширення інформації, яка повинна міститись у ППР, прийнятих за результатами перевірки.

Проєктом наказу передбачено приведення у відповідність до вимог ППР визначення підстав щодо застосування ППР форми «Ш», доповнення Порядку положенням щодо урахування вимог пункту 11 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ під час оформлення ППР за результатами перевірок, які були розпочаті до 01 січня 2021 року.

У ППР форми «Ш» (додаток 7 до Порядку) виключається посилання на фіксований розмір штрафної (фінансової) санкції (штрафу), який буде розраховуватися та зазначатися з урахуванням вини особи та інших встановлених Кодексом обставин. Також виключається посилання на фіксований розмір штрафної (фінансової) санкції (штрафу) у ППР форм «Н» (додатки 24, 25 до Порядку) та «АН» (додатки 29, 30 до Порядку), який буде розраховуватися та зазначатися посадовими особами контролюючих органів з урахуванням обставин, встановлених Кодексом.

Крім того, у формах ППР, які використовуються тільки для застосовування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), тобто без визначення податкового зобов'язання, виключається попередження про застосування штрафу у порядку і розмірах, передбачених статтею 124 ПКУ.

Також реалізація проєкту наказу забезпечуватиме виконання пункту 56 підрозділу 10 розділу XX ПКУ в частині прийняття за результатами перевірок, що були розпочаті до 01 січня 2021 року, ППР, а також їх оскарження за правилами Кодексу, що діяли до 01 січня 2021 року. За перевірками, які будуть розпочаті після 01 січня 2021 року, проєктом наказу передбачено прийняття ППР та їх оскарження за правилами, що будуть діяти після 01 січня 2021 року.

Проєктом наказу заплановано приведення положень Порядку та форм ППР у відповідність до вимог Закону № 1591 та Закону № 2888.

Крім того, проєктом наказу передбачено внести до форм ППР технічні правки.

До підприємства прийшли контролюючі органи? Знайте, як захистити бізнес правовим шляхом з ІТ-платформою LIGA360. Подробиці за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини