Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДПС отримає інформацію про доходи українців за кордоном за весь рік – її використають для перевірки задекларованих доходів

15 травня 2023, 11:35
1161
0
Автор:
Реклама

Відбулась зустріч Європейської Бізнес Асоціації з Данилом Гетманцевим, головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, та представниками Державної податкової служби. Під час зустрічі бізнес мав змогу адресувати посадовцям «гарячі» питання оподаткування.

Зокрема, у контексті спрощення порядку підтвердження податків, сплачених за кордоном, бізнес озвучив пропозицію скасувати вимогу щодо легалізації довідок про отримані доходи та сплату податків за кордоном на період військового стану. Однак наразі ця пропозиція не має підтримки в податковому Комітеті ВРУ.

Українці повинні отримувати таку довідку та апостилювати її у відповідних державних органах іноземних держав, де сплачені такі податки. Однак ПКУ (ст. 13 та пп. 170.11.2) передбачає можливість повідомити ДПС України про відтермінування подання декларації про доходи до 31 грудня. До того ж, це можна зробити віддалено - в електронному кабінеті платника податку.

Якщо ж громадянин України змінив податкове резидентство (перебуває закордоном понад 183 дні) та зберігає трудові відносини з Україною, отримує заробітну плату з України, то такий громадянин має звернутися до українського роботодавця та поінформувати податкову в Україні, аби з таких доходів не утримувались податки в Україні. В теорії виглядає все просто, але практика свідчить про велику кількість перепон з боку фахівців податкової служби, які створені відсутністю однозначного розуміння норм Податкового кодексу.

Обмін податковою інформацією між країнами повинен запрацювати з другого півріччя 2023 року, при цьому українська податкова передасть інформацію щодо іноземців за друге півріччя, а отримає інформацію про доходи українців за кордоном за весь рік. Отримана інформація буде використана, як одна з підстав для перевірки задекларованих доходів.

Представники Асоціації також висловили заклик пришвидшити роботу над законопроєктом про Смарт-ФОП №8226 з урахуванням пропозицій Асоціації та законопроєктом №8143 про самозайнятих осіб.

У контексті актуальних податкових питань для юридичних осіб, зокрема, обговорювався статус ініціативи додаткового оподаткування компаній, що не вийшли з російського ринку. Хоча наразі деталей щодо практичної реалізації цієї ініціативи немає, пан Гетманцев підтвердив, що це питання обговорюється, зважаючи на його складність, однозначного рішення поки немає. Однак саме обговорення цієї ініціативи має спонукати компанії, які підпадають під цей критерій, до більш рішучих дій щодо виходу з рф до впровадження заходів відповідальності в Україні.

Асоціація вчергове заявила про підтримку законопроєкту №8137 про КІК та наполягає на важливості його прийняття. Щодо Закону №2876 щодо заборони ігрового бізнесу перебувати на спрощеній системі - були отримані усні роз'яснення податкової, що зміна термінів реєстрації ПДВ накладних та пом'якшення відповідальності застостовується з дати його прийняття - 8 лютого 2023 року, а не 24 лютого 2022, адже закон не має зворотньої дії в часі. Законопроєкт, яким передбачається впровадження електронної акцизної марки, наразі доопрацьовується. Асоціація озвучила прохання доопрацювати згаданий документ з урахуванням пропозицій бізнесу.

Отримай доступ до найповнішої інформаційної бази для бухгалтера прямо сьогодні! Понад 1,7 млн нормативно-правових актів й аналітики, форми та бланки для бухгалтерського обліку. Дізнайся ще більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини