Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як діятиме звільнення з плати за землю із Переліку територій Мінреінтеграції: ДПС назвала умови

Реклама

Платники плати за землю повинні враховувати, що із 6 травня 2023 року діє Закон України від 11.04.2023 р. № 3050-ІХ (далі - Закон № 3050).

Як результат - власники та користувачі земельних ділянок не нараховують та не сплачують плату за землю (земельний податок та/або орендна плата) на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих російською федерацією

ДПС вказує що Перелік територій, затверджений наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 р. № 309 може застосовуватися при справлянні плати за землю на відповідних територіях.

Податківці вказують, що не нараховується та не сплачується плата за землю (земельний податок та/або орендна плата) за земельні ділянки:

1) що перебувають у консервації;

2) забруднені вибухонебезпечними предметами;

3) розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) активні бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, забруднені вибухонебезпечними предметами;

4) непридатні для використання у зв'язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами.

Також наводяться підстави та періоди такого звільнення від оподаткування.

Закон № 3050 визначає й можливість уточнення податкових зобов'язань з плати за землю, задекларованих до 06.05.2023 року, шляхом подання уточнюючих розрахунків до раніше поданих податкових декларацій по платі землю за 2022 рік та 2023 рік.

Платники плати за землю, які надаватимуть до контролюючих органів уточнюючі податкові декларації за звітні (податкові) періоди, що припадають на період дії воєнного стану, не нараховують штрафні санкції та пеню.

Додатково переглядайте - «ДПС пояснила нові правила для пільг на нерухомість відповідно до Переліку територій Мінреінтеграції».

Бажаєте першими дізнаватися про всі податкові зміни у 2023 році? Слідкуйте за розділами "Податки" та "Новації воєнного стану" у LIGA360:Бухгалтер. А ще ви можете налаштувати моніторинги, щоб отримувати сповіщення автоматично. Замовте LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини