Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НБУ знизив облікову ставку до 22%

Реклама

Правління НБУ вирішило знизити облікову ставку до 22% річних із 28 липня 2023 року. Рішення прийняте 27 квітня 2023 року - повідомляє НБУ.

Причина такого рішення - стрімке сповільнення інфляції та стійка ситуація на валютному ринку. Це - важливий елемент курсової стійкості за пом'якшення валютних обмежень і переходу до більшої гнучкості обмінного курсу.

Також Правління НБУ знизило ставку за депозитними сертифікатами овернайт на 2 в.п. до 18%, а за кредитами рефінансування на 3 в.п. до 24%. Ставка за тримісячними депозитними сертифікатами і надалі дорівнюватиме обліковій ставці.

Наступне засідання Правління НБУ з питань монетарної політики відбудеться 14 вересня 2023 року.

Нагадаємо, востаннє НБУ рекордно збільшив облікову ставку із 3 червня 2022 року. Саме із цієї дати її підвищено із 10% до 25%. Такий її розмір протримався до 27 липня 2023 року.

Відслідковувати зміну облікової ставки можна у довіднику «Розмір облікової ставки Національного банку України». Зважайте, що її розмір використовується у деяких випадках визначення пені за порушення податкового законодавства.

Бажаєте першими дізнаватися про всі податкові та бухгалтерські зміни у 2023 році? Слідкуйте за розділами "Податки" та "Новації воєнного стану" у LIGA360:Бухгалтер. А ще ви можете налаштувати моніторинги, щоб отримувати сповіщення автоматично. Замовте LIGA360 прямо сьогодні.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини