Іноді між колегами виникають конфліктні ситуації і це можна вважати нормою. Але трапляється, що такі ситуації стають системними, керівник або кілька працівників об'єднуються проти одного. Тут уже йде мова про мобінг - цькування на роботі, яке проявляється по-різному. Людина може піддаватися як психологічному так і емоційному тиску (п.2 ст. 2 КзпП), що знижує продуктивність її праці.
Нагадуємо, що скривдженого працівника уже майже рік захищає Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)» N 2759-IX від 16.11 2022 р.
Відтак, кожен роботодавець зацікавлений створити здорову атмосферу та організувати робочі процеси так, щоб мобінг припинявся відразу при зародженні. Інакше роботодавець ризикує зіпсувати собі ділову репутацію і:
- втратити перспективного і цінного працівника, бо ч.3 ст.38 КзпП дозволяє такому розірвати трудовий договір за власним бажанням;
- понести фінансові втрати.
Південно-Східне міжрегіональне управління з питань праці повідомляє, що за мобінг працівника на роботі ФОПам, які мають найманців та посадовим особам роботодавця ч.5 ст.173 КпАП передбачає:
- штраф від 1700 грн до 3400 грн . А при рецидивах протягом року санкції збільшуються вдвічі;
- альтернативу штрафу - громадські роботи на строк від 30 до 40 годин та від 40 до 60 годин за друге порушення протягом року.
Південно-Східне міжрегіональне управління з питань праці нагадує, що жертва мобінгу може звернутися до суду, де має право вимагати відшкодувати їй матеріальну (витрати на послуги психолога і придбання ліків) чи моральну шкоду. А уже за судовим рішенням з роботодавця буде стягнута ще і матеріальна, моральна шкода на користь такого працівника.
Не гадай, а знай точні відповіді! LIGA360:Підприємець надасть всю інформацію із законодавчого та новинного поля, довідкову інформацію та реєстраційні дані компаній. Дізнайся більше переваг за посиланням.