Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Військовий облік жінок-медиків і фармацевтів із 1 жовтня 2023 року — роз’яснення МОЗ

27 вересня 2023, 08:55
11806
0
Автор:
Реклама

У МОЗ надали відповіді на питання щодо змін у військвому обліку жінок, які мають медичну або фармацевтичну освіту.

Спершу нагадали, що вже мають перебувати на військовому обліку всі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту чи працюють за такими спеціальностями:

  • лікар,

  • стоматолог,

  • акушерка,

  • сестра медична,

  • фармацевт,

  • провізор,

  • наукова співробітниця, керівниця підрозділів в охороні здоров?я тощо.

Ця норма діє ще з 1992 року. Тому більшість жінок-медиків та жінок-фармацевтів вже перебувають на військовому обліку.

Від січня 2023 року жінки, які навчаються на медичній або фармацевтичній спеціальності, ставляться на військовий облік одразу по закінченню навчання. Заклад освіти за 2 місяці до завершення навчання подає списки жінок-випускниць до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Ключові бухгалтерські новини й аналітика - у рішенні LIGA360. Налайштуйте свою стрічку новин з обраних ресурсів, читайте усі бухгалтерські видання LIGA ZAKON на єдиній платформі. Замовляй прямо сьогодні.

Які зміни у військоому обліку жінок відбудуться з 1 жовтня?

У МОЗ зазначили, що понад 30 років постановка на військовий облік жінок-медиків та жінок-фармацевтів працювала не досконало. Внаслідок цього частина медиків в ньому не враховані.

Тому з 1 жовтня 2023 року на військовий облік мають стати всі жінки-медики та жінки-фармацевти, які з певних причин там не перебували. Постановка на військовий облік не дорівнює мобілізації. Облік необхідний лише для узагальнення даних про наявний резерв медиків в державі.

Як стати на військовий облік жінкам?

Аби стати на військовий облік, жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, матимуть 3 роки - до 31.12.2026 р. Тобто кожна жінка вищезгаданої спеціальності, яка досі не перебуває на військовому обліку, має стати на нього протягом найближчих 3 років.

Що зміниться у працевлаштуванні жінок?

До 31 грудня 2026 року жінки-медики та жінки-фармацевти зможуть працевлаштуватися на роботу без надання військового квитка.

Однак під час прийняття на роботу жінок мають попереджати, що підприємство буде зобов?язане повідомити про неї Територіальний центр комплектування.

Далі жінка має самостійно прибути до ТЦК СП для взяття на військовий облік.

Які зміни щодо виїзду жінок за кордон з 1 жовтня?

Жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, можуть безперешкодно виїжджати за кордон.

При цьому з 01.10.2023 р. жодних змін в умовах виїзду за кордон для жінок - не буде.

Кожна жінка з медичною та фармацевтичною освітою може вільно перетинати державний кордон в незалежності від того, стоїть вона на військовому обліку чи ні. Наразі обмеження діють лише для деяких категорій держслужбовців та посадових осіб, які обіймають певні посади.

Не витрачай час на пошук аналітики на різних ресурсах. Тепер усі видання LIGA ZAKON для бухгалтерів доступні у рішенні LIGA360. А ще ти можеш налаштувати свою стрічку професійних новин та обраних посилань для роботи. Замовляй LIGA360 прямо сьогодні.

Читайте також «Військовий облік жінок із 1 жовтня 2023 року - роз'яснення від ЗСУ

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини