Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як обчислюють лікарняні педпрацівникам з неповним педагогічним навантаженням — ПФУ

Реклама

В межах компетенції ПФУ у листі № 2800-030401-8/49933 від 06.09.2023 р. надав роз'яснення про застосування п. 28 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, що затверджений постановою КМУ № 1266 від 26.09.2001 р.

Нагадаємо, що ч. 2 ст. 25 Закону № 1105-XIV передбачено, що порядок обчислення середньої зарплати для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах визначається КМУ.

У п. 28 Порядку визначено, якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку або страховий випадок настав у перший день роботи, середня зарплата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. Якщо тарифна ставка (посадовий оклад) не встановлюється, розрахунок проводиться виходячи з розміру мінімальної зарплати (або її частини), встановленого законом на день настання страхового випадку.

Також п. 5 Порядку визначено, що у разі коли середня зарплата обчислюється відповідно до п. 28 цього Порядку, середньоденна зарплата за один календарний день визначається шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу), мінімальної зарплати або їх частини (у разі, коли особа працює у режимі неповного робочого дня чи тижня), на середньомісячну кількість календарних днів (30,44).

Враховуючи, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі компенсації втрати зарплати, у випадку коли для педагогічного працівника передбачено не повне педагогічне навантаження, обчислення середньої зарплати здійснюється відповідно до п. 28 Порядку із частини тарифної ставки з урахуванням запланованого педагогічного навантаження.

Спробуйте LIGA360 PRO - рішення нового покоління для пошуку й аналізу інформації. Знаходьте відповіді, консультації експертів та алгоритми дій для вашої сфери діяльності. Більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини