Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» від 13.12.2022 р № 2836-IX оновив ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.
Відтак, під час воєнного стану та ще 30 днів з дня його скасування:
суб'єкт господарювання може зберігати до 2000 літрів палива для заправки електрогенератора без дозвільних документів. І це стосується кожного об'єкта, де встановлено генератор.
при потребі у зберіганні більше, ніж 2000 літрів пального на кожному з об'єктів, де використовують генератор, необхідно попередньо подати до ДПС декларацію про провадження господарської діяльності зі зберігання пального. У ній, крім інформації про платника податків, слід вказати загальну місткість резервуарів та ємностей, у яких зберігатимуть пальне та їх місцезнаходження. Декларацію можна подати у довільній формі відповідно до ст.42 ПКУ.
Якщо ж в період дії воєнного стану та ще 30 днів з дня його припинення податківці з'ясують, що суб'єкт господарювання зберігає понад 2000 літрів пального без ліцензії та без поданої декларації, то покарають порушника за ст. 17 Закону № 481/95-ВР.
Спеціалісти Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадали, що зберігачі пального для електрогенераторів повинні бути внесені в електронний реєстр суб'єктів господарювання, які мають право зберігати таке пальне без ліцензії. Саме тому, господарюючі суб'єкти, об'єм складів яких більше 2000 літрів обліковують за деклараціями. Водночас господарники з меншими потребами мають повідомити ДПС про зберігання пального для заправки генератора будь-яким зручним способом.
При цьому платники акцизного податку мають уважно заповнювати акцизні накладні на відвантаження пального для генераторів. Бо, у верхній лівій частині такої накладної зазначають:
у полі «Коди операцій» - «3 - суб'єкт господарювання не платник»;
у полі «Умови оподаткування» - ознака щодо умови оподаткування пального «0 - оподатковується на загальній системі»;
у полі «Напрям використання» - напрям «0 - загальний напрям».
Причому у полі «Адреса місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому суб'єкт господарювання - не платник податку зберігає пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки (код операції - «3» та напрям використання - або «0» або «9» або «10» або «15»)» варто зазначити адресу, за якою зберігатимуть пальне для генераторів.
Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.