Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

У ДПС нагадали про особливості зберігання та реалізації дизпалива для генераторів

Реклама

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України» від 13.12.2022 р № 2836-IX оновив ст. 18 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.

Відтак, під час воєнного стану та ще 30 днів з дня його скасування:

  • суб'єкт господарювання може зберігати до 2000 літрів палива для заправки електрогенератора без дозвільних документів. І це стосується кожного об'єкта, де встановлено генератор.

  • при потребі у зберіганні більше, ніж 2000 літрів пального на кожному з об'єктів, де використовують генератор, необхідно попередньо подати до ДПС декларацію про провадження господарської діяльності зі зберігання пального. У ній, крім інформації про платника податків, слід вказати загальну місткість резервуарів та ємностей, у яких зберігатимуть пальне та їх місцезнаходження. Декларацію можна подати у довільній формі відповідно до ст.42 ПКУ.

Якщо ж в період дії воєнного стану та ще 30 днів з дня його припинення податківці з'ясують, що суб'єкт господарювання зберігає понад 2000 літрів пального без ліцензії та без поданої декларації, то покарають порушника за ст. 17 Закону № 481/95-ВР.

Спеціалісти Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадали, що зберігачі пального для електрогенераторів повинні бути внесені в електронний реєстр суб'єктів господарювання, які мають право зберігати таке пальне без ліцензії. Саме тому, господарюючі суб'єкти, об'єм складів яких більше 2000 літрів обліковують за деклараціями. Водночас господарники з меншими потребами мають повідомити ДПС про зберігання пального для заправки генератора будь-яким зручним способом.

При цьому платники акцизного податку мають уважно заповнювати акцизні накладні на відвантаження пального для генераторів. Бо, у верхній лівій частині такої накладної зазначають:

  • у полі «Коди операцій» - «3 - суб'єкт господарювання не платник»;

  • у полі «Умови оподаткування» - ознака щодо умови оподаткування пального «0 - оподатковується на загальній системі»;

  • у полі «Напрям використання» - напрям «0 - загальний напрям».

Причому у полі «Адреса місця зберігання пального, яке не є акцизним складом, на якому суб'єкт господарювання - не платник податку зберігає пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки (код операції - «3» та напрям використання - або «0» або «9» або «10» або «15»)» варто зазначити адресу, за якою зберігатимуть пальне для генераторів.

Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини