Зовнішньоекономічна діяльність згідно з ст. 1 розд. I Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 р. № 959-XII - діяльність українських та іноземних суб'єктів господарювання, а також державних замовників з оборонного замовлення у випадках, визначених законами України, яка побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами.
Зовнішньоекономічна діяльність має бути підкріплена зовнішньоекономічним договором.
Нагадаємо, що у п. 6 розд. ІІ Інструкції про порядок валютного нагляду банків за дотриманням резидентами граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, затвердженої постановою НБУ від 02.01.2019 р. № 7 описані операції з експорту та імпорту товарів за якими банки уповноважені проводити валютний нагляд за тим, як резиденти додержуються граничних строків розрахунків.
Причому граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів становлять 365 календарних днів згідно з п. 21 розд. II Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, що затверджений постановою НБУ від 02.01.2019 р. № 5.
Отже, інформують у Головному управлінні ДПС у Черкаській області, якщо співпраця між суб'єктами господарювання України і фізособами - нерезидентами, які не є іноземними суб'єктами господарювання за своєю сутністю, є господарською діяльністю і оформлена зовнішньоекономічним договором, за яким проводять операції з експорту та імпорту товарів щодо яких банк здійснює валютний нагляд, то такі відносини підпадають під валютний нагляд.
Всі джерела інформації для вашої роботи - в новому рішенні LIGA360 PRO. Доступ до найповнішої бази законодавства, судових рішень та інструментів перевірки контрагентів. Дізнайтеся більше переваг за посиланням.