Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нова умова для купівлі бізнесом валюти в банку – НБУ запровадив з 21 лютого

21 лютого 2024, 09:10
1787
0
Автор:
Реклама

Із 21 лютого 2024 року Нацбанк змінює купівлі валюти бізнесом. Надалі під час купівлі валюти бізнесом банки братимуть до уваги не лише кошти в іноземній валюті, розміщені на поточних та депозитних рахунках клієнта, а й інформацію про незавершені валютні операції клієнта з банками на умовах "своп", за якими здійснено першу частину операції (з продажу клієнтом іноземної валюти банку).

З цією метою на дату купівлі іноземної валюти юридичним особам потрібно буде надавати банку інформацію про продану ним іноземну валюту за першою частиною валютних операцій на умовах "своп" (валюта, строк операції) за незавершеними угодами з банками. Вона надаватиметься додатково, разом з інформацією про наявні кошти в іноземній валюті на поточних та депозитних рахунках.

Окрім того, Нацбанк уточнив особливості валютного нагляду з боку банків за граничними строками розрахунків за експортними операціями. Для того, щоб стимулювати повернення в Україну валютної виручки за експорт товарів, з 21 лютого банки матимуть змогу завершити валютний нагляд за відповідними операціями лише за умови, якщо кошти від нерезидента надійшли в іноземній валюті. Натомість перекази в гривнях не будуть підставою для завершення валютного нагляду банком.

Ці та інші зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 20 лютого 2024 року №24, що набирає чинності з 21 лютого 2024 року і змінює Постанову №18.

Відчуйте силу інформації на вашому боці - з LIGA360 PRO. Експертна аналітика допоможе знайти правильний алгоритм дій для керівника, юриста, бухгалтера чи комплаєнс-офіцера. Замовте доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини